| Ezio4acb a întrebat:

Ma doare de cateva ore a inceput la 5:30 am in dimineata asta si pana acum, ma doare in partea stanga sus a gingiei cu tot cu tampla cateodata! ce pate sa fie? maseaua de minte sau sa fie alt cv

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| reademik a răspuns:

Maseaua de minte nu doare asa, nu doare tampla si vei simti o apasare pe gingie, o durere la atingerea gingiei. mai degraba pe tine te=a tras curentul.

| Ezio4acb explică (pentru reademik):

Posibil si asta dar acum durerea sa mai lasat am luat si niste calmante si acum simt o apasare pe gingie deci cred ca e maseaua de minte! si din cate stiu eu maseaua de minte doare tare cand iese pentru ca trebuie sa faca gaura in gingie ca sa iasa

| reademik a răspuns (pentru Ezio4acb):

Nu doare foarte tare, eu am 25 de ani si 4 masele de minte, deci maseaua de minte nu provoaca dureri de tample, e clar ca durerea a mai scazut in intensitate de la calmante, daca de durere iti faci griji incearca sa iei ibuprofen de 600 mg, te va lasa pe loc

| Ezio4acb explică (pentru reademik):

Eu am 14! dar nu are cum sa ma fi tras curentul ca m-a luat in somn la 5 m-am trezit cu o durere de gingie ingrozitoare imi venea sa ma dau cu capul de perete ca sa imi treaca! am luat nurofen are 400 de g! cand spun la tampla ma refer ca durerea e asa de mare incat urca in sus da acum m-a lasat totusi mai simt ceva da e minor! iar la unele persoane durerea difera la uni e mai slaba la uni mai acentuata la mine sa nimerit sa fie mai accentuata