| Fumiko a întrebat:

Ma doare deasupra buricului de simt ca mooor m-a luat din senin, trece numa daca apas foarte tare.Ce sa fac si ce ar putea fi? sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cel mai probabil ai paraziti intestinali!
Poti merge la medicul de familie sa ceri un examen coproparazitologic, si sa duci la un laborator o proba din fecale pentru depistarea parazitului, ori poti alege sa faci un tratament naturist (cu usturoi, sau seminte de dovleac neprajite).

| christall a răspuns:

Cred ca este stomacul. Ai mancat bine azi?

| Cata1987 a răspuns:

Poate ai ridicat ceva greutati.
cel mai indicat este sa faci o programare pentru o ecografie interna,, asta te va ajuta cu siguranta sa afli exact.
sanatate

| Fumiko explică (pentru Cata1987):

Multumesc,in ultima vreme nu ridic greutati fiindca am probleme cu coloana