| anonim_4396 a întrebat:

Ma doare după ceafa adică simt o greutate acolo. Știu ca e ceva legat de tensiune. Cum e o am prea mica prea mare?¿ Si ce sa fac sa scap de durerea asta¿?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Tensiunea trebuie sa fie masurata.Nu se poate aprecia peTPU.Simptomele pot fi caracterisice multor boli.Nu mentionezi nici macar ce varsta ai.

daniela
| daniela a răspuns:

Tensiune cam maricica deci fara sare, odihna si manacre mai usoara. Daca persista luni la doctor. Incerca si un vasodilatator.

| EUSIATIT a răspuns:

Sa nu fie ceva cervical si atunci e mai rau, Mergi la medic sa ti dea ceva tratament desi daca ai spondiloza cervicala nu prea e tratabila mai mult se amelioreaza si atit

| MisterKat a răspuns:

Incearca sa iti faca cineva un masaj relaxant si sa te odihnesti! Multa Sanatate!

| vladimir23 a răspuns:

Atunci cand bei cafea se spune ca tensiunea se ridica si cand mananci usturoi tensiunea scade

| Alphawolf a răspuns:

Poate fi de la pozitia capului pe perina. Daca folosesti doua perine renunta la una.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate fi spondiloza cervicala, nu neaparat tensiune.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mergi la dr de familie.Variatiile de tensiune se considera ca NU dau dureri de cap.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Me doare cand ma supae sau cand sunt stresata