| CrIsSLoveCristi a întrebat:

Ma doare foarte tare stomacul...de dimineata am avut febra. Ce medicamente sunt bune pentru stomak? vreau sa imi treaca odata durereacrying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ceai de mușețel, de sunătoare, Omez (capsule), etc. dar este bine să mergi la medicul de familie pentru investigații!
Pa, pa.

7 răspunsuri:
| Dianaa94 a răspuns:

Pai poti sa bei un ceai ...si stiu ca merge dicarboklmul thinking dar daca bei ceai apoi stai in pat iti trecewinking asa fac eu

| Yana_4447 a răspuns:

Un sfat: nu lua nimic, du-te mai intai la medic fiindca nu e o simpla durere de cap! Am inteles ca te doare stomacul, uneori se mai intampla, dar febra din ce cauza ai facut-o? Fuguta le medic!

| costis a răspuns:

Ia si tu niste biter suedez sau biter romanesc. Sau propolis glicolic. Si nu manca iritante, poate nici prea crocante o perioada (gen snacks). Nici mai greu digerabile (salata verde, nuci, alune). Biscuitii cat mai simpli pot ajuta. Omezul doar anuleaza acizii, biterul si vindeca in timp (se ia diluat putin).

| emy a răspuns:

Du-te la medic! banuiesc ca este vorba despre o indigestie, dar nu sunt sigura. Cel mai bine este sa te vada un medic. Multa sanatate, si fii calma, nu te panica, caci e mai rau!

| Annaa a răspuns:

Ia No-Spa...E o pastila mica si galbena. E ieftin si se gaseste la absolut orice farmacie. E cel mai popular medicament pentru dureri stomacale. Bafta!

| CrIsSLoveCristi explică:

Am fost la medic...si mi-a dat o reteta

| Dianaa94 a răspuns:

Bv tie atunci daca ai fostwinking:*