| Florazul15 a întrebat:

Mă doare foarte tare urechea cu partea stângă a capului și răsună și în umăr durerea. De la ce ar putea fi? In unele zile apare în partea stângă in altele în dreapta

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai dop de ceara mergi marti la ORL

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poate fi o otita ai nu, dopul de ceara nu cauzează astfel de dureri. Daca te doare așa tare mergi la urgente.

| Florazul15 explică (pentru suntserios):

Acum sunt la țară, din păcate nu am cum sa ajung la spital. Mâine seară ajung în oraș

| sierra1 a răspuns:

"Mă doare foarte tare urechea cu partea stângă a capului și răsună și în umăr " - tu ești extratereatru cumva?

| dullcat a răspuns:

Buna.Un medic e cel mai in masura sa iti spuna de la ce ar putea fi.

| SchmidtHarald a răspuns:

Daca nu e ceva grav poti incerca cu picaturi otistep pui cateva picaturi la 3 ore eu am scapat in doua zile de durere poti incerca pana ajungi la medic