| ctina a întrebat:

Ma doare gatul ingrozitor de tare si nu stiu cum sa fac ca sa imi treaca mai repede, dar fara ceaiuri si chestii din astea. Sunt 30 de grade afara si eu trebuie sa beau apa incalzita? E frustrant. Ajutor!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Tii in gura, din cand in cand, cate o feliuta de lamaie, fara zahar, nu bei apa dupa ea.

| marrr a răspuns:

E mult mai sanatos sa bei un ceai cald decat sa bei apa recelaughing. Probabil de la asta te si doare gatul. Ceaiul cald te ajuta sa iti aduci organismul la o anumita temperatura. Daca diferenta dintre temperatura corpului tau si temperatura de afara este mica, atunci nu vei mai transpira si te vei simti racorita. In schimb, daca bei apa rece este normal sa vrei tot mai multa pentru ca este eliminata prin transpiratie.
Pentru gat iti recomand miere si niste tantum verde.

| rockaholic a răspuns:

Ceaiurile calde sunt mai sănătoase şi mai folositoare vara. Deci ia Trachisan sau Decasept şi bea ceaiuri.

| CraZyKid`SiSi a răspuns:

Iti iei o ridiche neagra si ii faci o gaurica umpikut mai mare. pui in ea miere de albine astepti pana ce mierea extrage suxcul din ridiche si tot asa pana cand ridichea se micsoareaza. si bei de fiecare data acel suc. e deliciostongue.sau un sirop din plopi

| Teo_6515 a răspuns:

Sau faci o cana de lapte cald si in el pui 1-2 lingurite de miere de albine. E si bun la gust si eficient. Insanatosire grabnica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te dai cu glicerima boraxata si mergi la doctor da ei si antibioti ca biseptolsi zinat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Il tai, meri la un doctor ii duci si o drujba (logic) si inchizi ochi apoi vuala, gata durerea.Sorry nu vreau sa-mi bat joc dar asta ewinking am patit ca tine ia trachisept si iti trece

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci poti sa ei un panadol sau un pachet de rinza subnt sigura ca o sa te ajute

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma doare dupa gat ce sa fac