| anonim_4396 a întrebat:

Ma doare genunchiul de vreo doua zile de la fotbal. durerea apare cand alerg

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| IulianaIrina a răspuns:

Buna! Pana ajungi la medic iata cateva remedii care sa te ajute:
Aplicati gheata sau comprese reci la nivelul genunchiului.
Efectuati bai cu abur pentu ameliorarea durerilor de genunchi asociate artritei.
Ghimir uscat, boswellia, ghiara diavolului si ghiara pisicii sunt considerate remedii eficiente pentru tratarea durerilor de genunchi.
Masati genunchiul afectat cu ulei de masline, ulei de mustar si ulei de cocos, incalzit.
Efectuati exercitii pentru fortifierea muschilor si ligamentelor de la nivelul genunchilor. http://www.i-medic.ro/......enunchilor

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Incearca sa nu faci prea mult efort cateva zile si iti va trece.
Daca te ingrijoreaza poti merge la medic.
Te pup!

| Karlitta a răspuns:

Si ce.mi spui mie? N.ai parinti?laughing

| mariaalaaura a răspuns:

Cel mai bine este sa consulti medicul, deoarece cineva te poate induce in eroare prin raspunsuri. big grin