| Noname_6790 a întrebat:

Ma doare in partea dreapta a abdomenului cand fac miscari bruste sau cand suflu mai intens. din ce cauza? si cum pot scapa de aceste dureri? :-s

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| misu a răspuns:

Apendicita e precis

| TDman a răspuns:

Ca sa-ti raspund, raspunde-mi si tu la 2 intrebari: De cand au inceput durerile?
Ai apendicul scos? Adica ai facut apendicita?

| Empathizer a răspuns:

Pot fi mai multe cauze, trabuie sa mergi la medic ca sa afli despre ce e vorba in cazul tau. Pot fi apendicita cronica, probleme cu fierea, pietre la rinichi, contracturi musculare sau altceva. Tratamentul e diferit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E posibil sa fi facut un efort, o intindere.
Sau poate ai probleme cu apenticele.
Sau...Mama spune sa mergi la un control, e posibil ca de la asta sa faci peritonita.(am un coleg care a avut, e groaznic plesneste puroiul, sau ceva de genul).
Acum nu te speria, doar mergi fa un control, pentru siguranta.
Bafta!

| Myruna99 a răspuns:

Du-te la doctor pentru ca s'ar putea sa fie apendicita!

| Adi0696 a răspuns:

Te-ai lovit acolo de curand? Ca s-ar putea sa ai o coasta fracturata.