| differentlove a întrebat:

De cateva zile am o durere in partea dreapta a abdomenului care nu tine decat cateva secunde, de obicei ma doare cand fac miscari bruste, am facut febra si am si stari de greata, ameteli si dureri de cap, credeti ca ar putea fi apendicita? Am fost la medic si a sps ca este posibil sa am o infectie urinara nimic mai mult.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Petruts a răspuns:

Si nu v-a dat un tratament pt.acea infectie urinara? Daca va simtiti rau in continuare mergeti la medicul de familie sa cereti mai multe investigatii.Sanatate multa!

| differentlove explică (pentru Petruts):

Ba da! Dar totusi simptomele astea ar trebui sa fie de la o infectie?

| Petruts a răspuns (pentru differentlove):

Tocmai asta spuneam.Sa se faca mai multe investigatii pentru siguranta dumneavoastra.Mergeti cel mai bine la un spital, la urgente si spuneti simptomele pe care le aveti.Sanatate!

| micuttzathha a răspuns:

Da, poti avea apendicita. in cazul meu atunci cand am facut apendicita medicii nu si-au dat seama si nu m-au operat la timp. m-au transferat la Bucuresti(intre timp facusem ocluzie), asa ca ai grija s-ar putea sa ai apendicita si sa fie mai sus decat in mod normal iar medicii sa nu-si dea seama.