| Valeee09 a întrebat:

Am si eu o problema. De ieri am o durere in partea dreapta, nu ma doare rau, simt doar ca ma incomodeaza putin cand fac miscari foarte bruste. Mentionez ca am facut sport, am fost la sala si de cand am facut niste abdomene ma cam doare. Ce sa fac? Azi nu am fost la sala. Maine sa ma duc? Poate sa mi se intample asta si din cauza efortului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Gabitzu246 a răspuns:

Din cauza efortului te doare apendicu, stai linistit nu o sa faci apendicita, pe tine te doare pentru ca ai incordat foarte mult in zona respectiva, ia si tu o pauza de 10-15 ani si o sa iti treacabig grinbig grin

| Valeee09 explică (pentru Gabitzu246):

Ani?

| Gabitzu246 a răspuns (pentru Valeee09):

Am glumitbig grin, faci si tu o pauza de 2-3 zile si dupa revii la tras de fiare ca dupa 10-15 ani iesi si tu la pensie, pai nu?

| hey97 a răspuns:

Da din cauza efortului incearca sa fai o pauza s fi atenta la ce mananci daca e in partea dreapta sus acolo e bila(apar dureri daca manaci ceva nepotrivit) si nu uita BEA MULTA APA

| Valeee09 explică (pentru hey97):

Nu, nu este in partea dreapta sus, este in artea dreapta jos, ca si cum ar fi apendicita, dar nu am niciuna din simptomele despre care am citit pe net.

| hey97 a răspuns:

Cati ani ai?(ti-a venit ciclu) daca da oate sa fie de la asta daca nu e de la efort si pe mine ma mai doare cateodata

| Valeee09 explică (pentru hey97):

Am 18 ani (Deci clar mi-a venit laughing ). Numai ce mi-a trecut nu se pune problema de asta...