| LittleDrop a întrebat:

Ma doare in zona coastelor dar in spate. in partea dreapta. Stie cineva ce ar putea fi?

Multumesc. happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| bulin a răspuns:

Da este normal pentru junghiurile intercostale nu cred ca sunt probleme cu rinichii adica ar putea fi o colica renala daca durerea este localizata in dreptul rinichilor si radiaza si in fata daca nu este un junghi intercostal va trece ia o aspirina tamponata sau ia de la farmacie un analgezic. ps: o fundita mica?big grin

3 răspunsuri:
| bulin a răspuns:

Un junghi intercostal, apare cand diafragma nu primeste oxigenul de care are nevoie... inspira - expira si maseaza zona dureroasa. poti lua aspirina tamponata e buna in astfel de situatii. poti descrie durerea si ce alte simptome mai ai?

| LittleDrop explică:

@bulin, ma doare pana-n fata, probabil radiaza durerea. iar cand mananc ma doare mai tare, chiar si de la o gura de apa.

| luisaaa a răspuns:

Sunt rinichii