| DanyXhell a întrebat:

Ma doare in zona pieptului, chiar putin mai sus, parca ma strange si ma inteapa in acelasi timp, dar, 2 secunde apoi sta unpic si iarasi, apoi imi trece mai mult timp si incepe iarasi!
Pot face infarct sau sa patesc ceva, sau se poate rezolva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| calexiandra a răspuns:

Du-te la doctor neaparat. Este din cauza inima si da, cred ca poti face un preinfart sau chiar infart. Nu este de joaca, du-te la doctor!

| Marry1227 a răspuns:

Ar trebui sa mergi de urgenta la medic nu e de gluma

| Sebbyutzu25 a răspuns:

Incearca sa numai faci efort o perioada stai in pat si priveste la televizor sau gaseste alta ocupatie(care exclude efortul fizic). Daca nu da roade consulta-ti medicul de familie funda

| bogdan2 a răspuns:

Du-te la un medic ceva...nu cred ca e chiar asa de grav sa faci infart!

| Andreeax3 a răspuns:

Asta se intampla cand te fortezi in zona accea adica. corpul tau sta in spate si tu dai in fata acea zona, te fortezi si te doare ar fi indicat sa stai intinsa cateva minute si mai este cand obosesti dar mie nu imi este asa. funda (:

| Ruxandra00 a răspuns:

Du-te la medic...tongue