| Poseidon69 a întrebat:

Am 14 ani nempliniti, de ceva timp ( 1 saptamana ) ma doare/inteapa in partea stanga a pieptului in zona inimii, am mai citit pe net si spune ca se intind muschii, de la Tigari.
De fumat fumez 2-3 cand ies cu prieteni, am luat si 8-9 fumuri din tigara electronica a unui prieten si m-am si inecat ca da, sunt prost.
Cum pot rezolva durerea? E de la tigari?
Rog SERIOZITATE!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| FMC a răspuns:

Pot fi dureri de crestere, chiar sa se intinda muschii. Daca persista problema asta, consulta medicul, e cel mai sigur.

Dar la varsta ta, fumatul va avea niste urmari mari cand o sa cresti. De fapt nu o sa mai prea cresti. O sa iti afecteze dezvoltarea fizica cat si psihica. Daca alegi sa fumezi, asteapta macar pana ai terminat de crescut sad

| Poseidon69 explică (pentru FMC):

Asta si voiam sa fac, daca e din vina tigarilor, am spus " calar nu o sa mai fumez "
Apropo ce urmari mari?

| FMC a răspuns (pentru Poseidon69):

In principal legate de crestere. Nu o sa cresti daca fumezi cat ai putea sa cresti daca nu fumezi. O sa te dezvolti mai greu si o sa ramai mai firav. Tigarile afecteaza chiar fiecare organ, de la piele si ficat pana la creier. Nu exista nici o parte din corpul tau care nu o sa aiba de suferit.

4 răspunsuri:
| octav005 a răspuns:

Lasa-te de fumat

Răspuns utilizator avertizat