| Roxiiiiiiiiiiiii a întrebat:

Ma doare ingrozitor capul mai sus de ceafa... ce as putea avea? Cei care aveti mame doctorite va rog...[credeti ca as putea avea o tumoare?] sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| InoKo a răspuns:

Doamne.numai nu tumoare.nici nu te gindi la asta. Tumoarea nu se face doar in partea aia, ci in orice parte a capului.Cit despre sinusita, nuuu! Sinusita apare doar in partea anterioara a capului deasupra nasului.Acolo se afla sinusurile. Poate fi insa o cefalee.De obicei cefaleea se manifesta prin dureri in oaricare parte a capului evident poate fi si in partea mentionata de tine.Aceasta apare din cauza consumului de cofeina, a folosirii alcoolului, a fumatului sau a abuzului de aspirina.Deasemenea poate fi de la stres, sau de la vremea de afara. Daca durerile continua, fa un consult medical la un neurolog. Daca va fi necesar vei face si o Tomografie computerizata sau o RMN.Numai sanatate.

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu ai nici o tumora, stai linistita. Probabil te-a tras curentul. mama e inginer, dar eu sunt doctorita.

| anna_8174 a răspuns:

Nu, tata a avut probleme cu durerile de cal vreo 3 saptamana. incontiuu, nu il mai lasau, nu putea dormi, nu putea sa manance, a facut toate analizele, RMN, tomografie si nimic...cred ca e de la stres, acum e bine!

| gigikutza a răspuns:

Nu in niciun caz nu e tumoare, poate e te-a tras curentul, sau poate o sinuzita