| SchiZz20CMrecords a întrebat:

Ma doare ingrozitor in gat ca de abia pot sa inghit.
Cred ca am tras curent, am fost cam dezbracata azi la scoala si m-a pus si mama naibi sa manac inghetata.
Ce sa iau ca sa-mi treaca mai repede durerea asta din gat?
Ps. va rog orice altceva dar fara ceaiuri nu le pot suporta de nici o culoare!
Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Http://www.farmaciathea.ro/......ri-in-gat/
Sau Băbeşte:galgare cu apă şi sare!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Florisept comprimate ( 3 x 1 pe zi şi să nu bei lichide, să nu mănânci nimic după el timp de 3-4 ore )

Paracetamol simplu, comprimate ( 3 x 1 pe zi, înainte de masă cu 30 minute ).

| nicknic a răspuns:

Daca nu vrei ceaiuri vin fiert bomboane mentolate sau pe cale mecanica (oral)nu scris