| Rj a întrebat:

Ma doare o masea la rece si am niste pete negre pe ea. Am fost la dentist si a zis ca nu am carie si i-am aratat si radiologia. A zis ca sunt doar niste pete pe ea. Oare din cauza lor ma putea durea la rece fara sa am carie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

Un dinte are un nerv iar maseaua are 3 nervi De aceea te doare pentru ca ai carie Du-te la alt doctor

| Veverita a răspuns:

Pai presupun ca petele acelea sunt datorate indepartarii smaltului de pe suprafata maselei, ceea ce face ca senzatia de rece/cald sa ajunga mai usor la nerv si sa creeze acea senzatie de durere.

| ady_9556 a răspuns:

E problema nervul din masea.se poate trata.du-te repede la dentist daca nu vrei sa ai mai mari durerihee hee parerea meahappy!