| Madayna a întrebat:

Ma doare o masea ingrozitor, ma doare la rece, cald si daca mestec pe ea. N-am mancat mai nimic zilele astea de teama durerii, acum ma doare indiferent daca mananc sau nu. Si nici urma de vreo carie, ar putea fi, fisurata si nervul ma doare sau de ce? Maine dimineata ajung la dentist si vreau sa-mi dati niste leacuri sa mai ameliorez din durere.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Kirito21 a răspuns:

Sincer in stadiul asta nu cred ca te mai pot ajuta leacurile babesti la durere. Aulin plicuri ai incercat? Problema vine de la nerv va trebui sa iti omoare nervul si apoi sa iti plombeze maseaua.

3 răspunsuri:
| Ivancic09 a răspuns:

Pune un pic de alcool pe vata si tinel acolo va mai ameliora din durere sau ia un ibuprofen.Insanatosire gabnica

| Madayna explică (pentru Ivancic09):

Pastile am luat dar nu-si mai fac efectul, si nici nu vreau sa exagerez cu pastilele.
O sa incerc cum ai zis tu, sper sa mai ma lase.
Multumesc