| Razvy197 a întrebat:

Ma doare piciorul jos de la talpa. Am alergat si talpa mi s-a dat intr-o parte.

Ce o fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
luciana
| luciana a răspuns:

Sigur ai facut o entorsa sau o luxatie, nu e de gluma trebuie sa mergi la doctor sa faci poate si o radiografie - sa ai trimitere de la medicul de familie sau daca in apropiere ai un spital ( nu iti mai trebuie trimitere ) te duci acolo, la camera de garda, prezinti buletinul, si spui ce ai patit. Acolo este serviciul promt si fara sa te coste nimic. Lucien. Eu am fost la Sp.Municipal, la 9 seara si am rezolvat in cel mult 2 ore. Sanatate, Lucien.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Posibil sa fie sarit de la locul lui. Pune pe cineva sa te traga, sa-ti faca o frectie de aia babeasca acolo. Daca nu, medic!

| SweetCandy a răspuns:

Poate fii un ligament sau poate fii luxat du-te la medic!
sanatate!

| y8yujfuyyfvuy a răspuns:

Ai calcat stamb... daca poti sa mergi nu-i nimic grav...altfel te poti duce la medic... Date in locul unde te doare cu Diclofenac... face minuni!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Entorsa. Pune compresa cu apa si otet iar maine du-te la farmacie si ia solutie Burov. Pune comprese si un bandaj elastic dar nu prea strans. Sa nu mergi mult, si in repaus tine piciorul ridicat pe o perna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De cat timp te dore?