| Freshh a întrebat:

Salut.Am o problema.Sunt racit de cateva zile si de azi demineata respir greu si ma doare pieptul. Sper ca nu e ceva grav. worried Si scuzati categoria, nu am gasit-o pe cea buna.

Răspuns Câştigător
| ceaiuldetei a răspuns:

Nu e ceva grav. Răcelile trec un pic mai greu și sunt enervante, dar trec. E aiurea să nu poți respira cu lejeritate și să te mai doară și în piept.

Servește-te cu încredere de ceaiuri și vitamina c, de lămâie cu zahăr, care te ajută să îți revii mai repede, de odihnă, pentru că e importantă.

Lasă uneori geamul deschis, te va ajuta cu respirația.

Dacă iei medicamente, stai sub un așternut, ca să poți să transpiri și să scapi mai repede.

Ai răbdare, pentru că organismul are ritmul lui.

Ai putea să mai folosește niște pliculețe de la Coldrex. Vezi cum te înțelegi și vezi ce zic și părinții, eventual. Nu te trata după ureche, dar bea câte ceaiuri poți și ajută-te de tot ce ai natural prin bucătărie. Mănâncă fructe și ai răbdare.

Va trece, dar mai trebuie puțin timp. Vindecare rapidă. : )

| Freshh explică (pentru ceaiuldetei):

Deci nu e nimic grav daca respir greu si ma doare pieptul?

| ceaiuldetei a răspuns (pentru Freshh):

Dacă tu simți că e mai grav, atunci mergi la un medic de familie sau roagă părinții să îl cheme acasă și vezi mai departe ce se întâmplă. Ar fi bine totuși să nu te alarmezi.

3 răspunsuri:
| Latinmoon a răspuns:

Buna!
Du-te la baie si dati cu apa calda pe la nas apoi sufla-l.
Bea mult ceai iar pentru imunitate iti storci o lamaie si amesteci zeama ei cu miere.
Take care! puppy dog eyes
Te pup, pa pa! :*