| Elegant a întrebat:

Ma doare rau de tot in parte de jos stanga, langa burta in stanga. Nu pot sa merg, ma doare, pot dar trebuie sa merg foarte incet aplecat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi la urgenta! Aici nu sunt medici sa te poata ajuta si oricum nu se poate face consultatie pe net.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la doctor.

| anonimg a răspuns:

Acesta este un caz in care poti sa suni salvarea la 112. Ai nevoie să mergi la urgente.
O durere asa mare poate sa fie de la apendicita, numai ca de regulă ea este in partea dreaptă. Dar poate să existe si exceptii; adica sa fie localizată si în alte părți (pe mine mă durea burta cu totul si nu puteam decât sa stau chircit în pat.
Spune-le parintilor ca vrei sa mergi la medic, la spital. Nu mai trebuie să mergi la medicul de familie pentru trimitere. Durerea nu suporta amanare. Si orice amanare va agrava durerea.
Curaj și multă sănătate!

| Elegant explică:

Iti doresc sa ai parte de tot ce e rau in viatawinking

| dyermaker a răspuns:

Iti recomand sa mergi la un control la urgenta sau la cea mai apropiata unitate medicala. Daca nu poti sa te deplasezi, vorbeste cu un prieten sau cineva apropiat si chemati o ambulanta. Poti sa ai o criza de apendicita si trebuie sa actionezi urgent!