| IoanaIonuca a întrebat:

Mă doare spatele destul de des, mai ales dimineata. Ma trezesc cu dureri de spate, dar dupa ce ma ridic din pat si ma misc un pic, imi trec. Mai ma doare cand stau in picioare nu foarte mult (de exemplu, duminica ma duc la biserica si stau in picioare, nu se intampla sa stau mai mult de o ora-o ora jum si spatele ma doare). Durerile de obicei sunt in partea lombara. De la ce pot fi? La ce medic ar trebui sa ma adresez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| WhiteLife a răspuns:

La ortoped. Poate fi o deformare a coloanei (scolioza, cifoza, lordoza), spondiloza, poate fi o poziție incorecta în timpul zilei, o saltea proasta... Doar medicul va pune diagnosticul corect happy te poți duce mai întâi la medicul de familie și el sa iti dea trimitere mai departe.

| mihaicelsfant a răspuns:

Ai coloana stramba. sa nu ridici greutate ca nu e bine.
fugi si fa raze

Răspuns utilizator avertizat
| curiosul122 a răspuns:

Ai unos, ceva coloana, rupta, neinforma, ai pierdut ceva poate.