| AnutzaDragutza13 a întrebat:

am dormit intr-o noapte pe fotoliul meu din camera care se intinde [pe care se poate dormi] si nu vedeam la televizor, m-am pus cu capul in partea cea lalta parte [adica unde trebuia sa stau ce picioarele laughing] si de dimineata m-am trezit cu o durere insuportabila de spate, partea aceea era mai tare cred... si de atunci tot am probleme cu spatele. de ex: daca ridic ceva, daca fac curat, daca stau mult in picioare. chestii d-astea pe care nu le aveam inainte. m-am dat cu o crema cand ma durea numita diclofenac fiterman gel. si nu ma mai doare. dar eu ma duc si la scoala. cand iau ghiozdanul [ si mai am si multe ore, adica si multe carti ] ma doare iar spatele. la inceput ma durea decat in zona "mijlocului" dar acum ma doare si pe la gat si umerii ma dor ...mama mi-a zis sa ma duc la medic, dar nu vreau. astazi ma doare iarasi, a si o durere de cap, si ieri am avut sportul si mai am si o febrla musculara la picioare, parca sunt pe moarte laughing)) mi-a lene sa ma mai misc rolling on the floor) laughing sad si ca cireasa dupa tort, la sport m-a pus profu in poarta si cand am aparat. mingia a venit fix in mana adicaa palma si durerea ete pana la cot. sad si mai si vine halloweenu. sunt praf laughing) crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SINGURATICULDAN a răspuns:

Mergi la un medic specialist.
Ai o problema neorologica care se poate agrava in timp.

6 răspunsuri:
| Mikhtarian a răspuns:

Pune pe cineva priceput sa te traga.
Sti vorba aia; ti s-au incalecat venele.

| matrix100 a răspuns:

Fa sport, miscare, alergare, fitness si probabil o sa treaca

| GmVenNo a răspuns:

Eee. nu e vorba de nici 1 doctor. E o simpla durere a muschilor, nu au stat de ajuns de relaxati! roaga pe mama ta sa-ti faca un masaj cu o crema sau apa si sapun, un masaj de peste 15min. Si in maxim 3zile deja nu se va mai simti atat de tare! Incet-incet va trece!
Sper ca te-am ajutat!
Funda?

| 83Cosmin a răspuns:

Consulta un medic specialist sa nu se agraveze si mai rau, nu e de gluma cu sanatatea.

| xXsHoTzXx a răspuns:

Si mie misa intamplat la fel cu spatele pune picoarele pe un scaun si fa niste flotari cu o mana da sa ti picoarele in sus sa iti treaca durerea de spate