| poke091 a întrebat:

Ma doare spatele(mijlocul) dupa ce fac efort, dar parca simt ca ma doare in zona rinichilor, dar doar dupa ce fac un efort fizic... I s-a mai intamplat cuiva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

Mijlocul e intotdeauna partea mai sensibila dupa sport.
dupa ce-ti faci programul, relaxeaza-ti mijlocul in felul asta cateva minute.

http://thewomenshealthdoctors.com/......231511.jpg

| Graphee a răspuns:

- Eu una nu prea ştiu să îţi răspund la această întrebare, deoarece mie nu mi s-a mai întâmplat. Îţi recoman să postezi întrebarea la categoria 'Sănătate'.

Numai bine.

| denisuk12 a răspuns:

Si mie mi se mai intampla si i-am zis mamei si a zis ca din cauza ca nu sunt obisnuita cu efortul fizic si mai mi-a zis ca si ei i se mai intampla big grin

| elasexygagica a răspuns:

Poate iubitul tau nu a fost tandru cu biciullove struck

Răspuns utilizator avertizat
| Castiel a răspuns:

Da mie dar eu am dat zapada timp de 2 ore jumate in continuu fara pauze dupa o saptamana am avut liber medical ca ma omoara spatele... mie doctoru mia recomandat sa tin caldura acolo mia recomandat sa pun fierul de calcat pe un prosop si sa tin cat pot eu. Normal nu am facut asta in schimb am luat un saculet l-am umplut cu sare si l-am pus pe o tava la incalzit dupa am tinut in locul unde ma durea. Normal inainte de astea m-a trimis la spital si mi s-a spus ca nu am nimic decat am facut efort prea mare odata si am tras si curent incearca sa te duci si tu la doctor vezi ce iti spune nu poti fi nici-o data sigur

| NatureSelf a răspuns:

De la efort fizic, ti-se creaza o febra, asemanatoare celui ca si cum ai fii racit la rinichi, dar trece, e febra musculara, ai facut alergare, ridicari.

Răspuns utilizator avertizat
| Alex4uu a răspuns:

Si pe mine ma doare de multa vreme dar nu am fost la doctor