| Lica_Sebastian_Costin_1993 a întrebat:

Ma doare stomacul si nu pot manca/greata. Ajutor

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AvalohAlyn a răspuns:

Incearca sa iei un metoclopramid(pastila) de la farmacie pentru stari de greata, varsaturi si dureri de stomac.Mie imi trecea cu el cand imi era greata.
Si daca persista greturile si durerea de stomac atunci du-te la doctor la consult.Nu sta asa.
Si mananca ceva usor, lichide, supe, salate daca poti.
Sanatate multa!

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Fuga la doctor, bea ceai de menta, tei, manca niste morcofi, cartofi fierti

Răspuns utilizator avertizat
| Alexuta921 a răspuns:

Din cauza la caldura...

| serban57 a răspuns:

Mananca/bea ceva acru (castraveti murati/in otet, zeama de la varza murata (daca ai)) asta va diminua greata. Daca nu versi, într-adevăr, poti lua metroclopramid. Daca nu merge nici asa, du-te la doctor. Multa sănătate!