| carminutza a întrebat:

Uneori simt ca nu am aer suficient si dabea pot sa mai respir...sau simt ca inima imi bate foarte incet si ma doare, mai ma doare si in partea dreapta sub coastă..
Ce este posibil sa am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Sa nu fie vreo insuficienta cardiaca.
Cel mai bun sfat care ti-l pot da este sa mergi la medicul cardiolog.
Te pup!

| Lynnfield a răspuns:

Ar putea fi din cauza alimentaţiei bogată în grasimi şi care se digera greu, durerea sub coaste din cauza constipatiei de aici se trege si incapacitatea de a respira profund, inima bate încet deoarece sangele are prea multe grasimi, grasimi care inhibă capacitatea de a retine oxigenul, provocand presiune arteriala începe să te doară!
Este o gandire logică, nu sunt medic, nici nu aşi pute fi!

| RobDogg a răspuns:

Pai, ceea ce cred eu este ca, ai o problema la plamani si fiindca nu ajunge destul oxigen la creier, nu mai bate nici inima cum trebuie, dar mai bine suna la 112 sau du-te la un control sa-ti faca radiografii, sa-ti ia tensiunea etc, asta pot sa o faca si cei de la SABIF (Serviciul de Ambulanta Bucuresti-Ilfov) deci, simte-te libera sa ii suni.

| RobDogg a răspuns:

Cu atat mai mult, esti predispusa la infarct miocardic, asa ca, BAGA doctoru mai repede.

| carminutza explică (pentru RobDogg):

O sa ma duc la medic. Multumesc pentru răspunsuri. As mai vrea sa va intreb ceva. Tatalui meu ii bate inima in dreapta, i se poate intampla ceva?

| RobDogg a răspuns (pentru carminutza):

In dreapta? Hmm... Am intalnit un caz cu un barbat de avea inima in dreapta, dar sun foarte-foarte rare.

P.S: Sunt voluntar la SABIF big grin si am fost foarte norocos sa il intalnesc.

| carminutza explică (pentru RobDogg):

Deci nu se intampla nimic grav..sau? (Bunicul lui a murit din aceasta cauza. )

| RobDogg a răspuns (pentru carminutza):

Anunnaki are dreptate, dar nu sunt sigur ca in totalitate, oricum, cine sunt eu sa judec, este posibil sa fie si din cauza adaosului de grasime, incearca mai multe fructe si legume. Si fa-ti analize, radiografii, vezi tensiunea, inima, tot, daca ai aceasta problema chiar acum, ai putea suna la 112.

| myhayg a răspuns:

Du-te la doctor! cel mai bun raspuns.

esti stesat de asta cred ca te doare...

| Bogdanutzuu a răspuns:

Salut! Am avut aceeasi problema cand eram mic si inca mai am cand beau energizante, cafea... de obicei ce contine cofeina. Sa te duci la doctor si a sa iti zica ca ai lipsa de magneziu ( cred nu stiu sigur). Sper ca te-am ajutat. Apropo in legatura cu tatal tau l-as sfatui sa se duca si el cu tine la doctor big grin Hai pa tongue