| artistu55 a întrebat:

Ma doare spatele in partea dreapta,de la umar putin mai jos pana la burta dar in spate(nu burta). Simt asa o durere puternica, iar cand respir adanc doare rau.Mi-e frica sa nu fie ceva.Ce credeti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| dedeshor95 a răspuns:

Sunt diverse variante, pot fi de vina plamanii, in caz ca fumezi. Sau poate sa fie o raceala la plamani. In orice caz e probabil sa fie de la plamani.

4 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Probabil este o pneumonie apicala. Daca esti obosit, somnoros, fara energie, maine dimineata la prima ora fugi la urgente. Pneumonia se trateaza in spital, cu medicatie serioasa. Sanatate!

| RAY a răspuns:

Si eu la fel simt, respir si greu si ma doare si plamanii, dimineata cum e pentru tine?

| artistu55 explică (pentru RAY):

Nu am nimic dimineata si nu fumez.Azi e prima data cand mi se intampla.

| RAY a răspuns (pentru artistu55):

Acum te mai doare cand respiri? respiri greu?