| nora31m a întrebat:

Ma doare tare in partea stanga langa osul bazinului si ma simt balonat.se poate sa fie splina?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
auran
| auran a răspuns:

Poate fi reactia unui colon iritabil - mergi la medic
Sanatate!

3 răspunsuri:
gyzzard
| gyzzard a răspuns:

Nu. Cel mai probabil e o colita sau un intestin iritabil.

Laur
| Laur a răspuns:

Daca splina ar ajunge pana la osul bazinului ar fi grav, ai putea-o palpa singura... Nu esti constipata? Incearca niste miere cu apa, iar pe termen lung adauga in alimentatie mai multe fibre vegetale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DAAA. te cred eu la fel am patit am fost la medik si nu am mai gasit pricina ...nu cred ca e de la splina... poate ai ridicat ceva greu