| anonim_4396 a întrebat:

De ieri simt o durere in partea dreapta jos a stomacului, o simt doar cand apas sau cand tusesc, ce poate fi? seamana un pic cu febra musculara( nu este febra musculara.)ma doare fix langa osul bazinului.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Deliiiia a răspuns:

O simţi ca pe o umflătură. Cel mai probabil a fost muşchiul suprasolicitat şi acestea sunt efectele... în mod normal ar trebui sa treaca de la sine, iar masajul facilitează recuperarea. Dacă simptomele persistă sau se agravează în câteva zile ar fi recomandat să faci o vizită la medic.

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la medic, acolo se fac consultatii si se dau rețete medicale si tratamente adecvate, nu pe TPU.

| ALGator a răspuns:

Ar cam putea fi apendicita. E de mers la medic sau urgență pentru a elimina orice bănuială.

| Deliiiia a răspuns:

Unde o simti mai exact? Verifica daca ai localizat bine stomacul. Daca te doare cand tusesti poate fi semn de pneumonie. De asemenea, poate fi doar o intindere musculara. Ai facut efort in ultima perioada? Tusesti urat?

| anonim_4396 explică (pentru Deliiiia):

Nu tusesc urat, am dat la lopata acum 2-3 zile rolling on the floor)) si a doua zi aveam febra la spate, dar nu ma durea unde ma doare acum, de abia ieri a inceput sa ma doara :/ o simt in dreapta jos, langa osul bazinului si ma doare doar cand apas :/

| anonim_4396 explică (pentru Deliiiia):

Ok. mersii

| Deliiiia a răspuns (pentru anonim_4396):

O simţi ca pe o umflătură. Cel mai probabil a fost muşchiul suprasolicitat şi acestea sunt efectele... în mod normal ar trebui sa treaca de la sine, iar masajul facilitează recuperarea. Dacă simptomele persistă sau se agravează în câteva zile ar fi recomandat să faci o vizită la medic.

| Creierash a răspuns:

Nu te baza pe internet. Du-te la doctor. Poate varia de la apendicita la ulcer la helicobacter pylori la crampa la pneumonie si inca cateva sute de afectiuni. Du-te la doctor, nu scrie simptome pe internet si te astepta sa afli ceva relevant.

| costy20br a răspuns:

Dupa cum spui tu jos in partea dreapta langa bazin, se poate sa fie mai jos un inceput de apendicita daca e mai sus duce inspre fiere