| ArkanHell a întrebat:

Ma dor vertebrele toracice (mai degraba decat partea dreapta),cateodata respir mai greu sau cand nu ma misc deloc nu se simte dar cand ma indoi da se simte iar atunci cand ridic greutatile nu se simte dar dupa ce termin...,mda, probabil este hernie de disc la nivelul toracelui? sau doar un simptom... si daca este hernie de disc la nivelul toracelui, se poate vindeca in 1-2 saptamani daca nu ridic greutati pentru spate? (cauza a fost cu siguranta ramat cu gantera)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| GregHouse a răspuns:

Hernia de disc e un diagnostic destul de grav, si-n plus ai avea dureri mult mai semnificative.
Du-te la doctor, ia un repaus de la orice activitate care iti solicita spatele (mai mult de 1-2 saptamani) si pe viitor, foloseste centuri speciale.
Sanatate!

3 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Bănuiesc că ai o răceală puternică a muşchilor intercostali!

| maryus24 a răspuns:

Du-te la doctor ca nu suntem medici, cu sanatatea nu te boti juca.

| ArkanHell explică:

Mda,numai conteaza, mi-a cam trecut..., inseamna ca nu e nici o hernie, altfel ar persista durerea si abia ma mai miscam