| Wolfy45 a întrebat:

Ma duc intr.o calatorie in Grecia cu autocarul. Acest drum va dura cam 15 ore si am vrea vreo 10 sa dorm. Insa nu prea reusesc in autocar, adica mai deloc. Mereu am avut problema asta. Ce sfaturi imi recomandati? As vrea sa iau niste somnifere mai usoare, sa ma adoarma cateva ore macar. Credeti ca m.ar ajuta fara a dauna? [nu am insomnii, sunt tanara si nici nu am vreo boala.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Atotstiutorul a răspuns:

DA somniferele sunt cea mai buna solutie
incearca cu dormolin, valeriana, desi nu stiu daca o sa isi faca efectul din cauza ca vei fi excitata ca pleci in calatorie asa ca mai bine iei melantonina, calmepan, diazepam etc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca e bine sa iei somnifere, ca cine stie ce efecte vor avea la tine.
Mai degraba: iti faci asa vreun litru de ceai de tei si il iei la "pachet", iar pe telefon iti pui muzica clasica. Era o compilatie de genul "the most relaxing classical musical in the world".
Ar trebui sa functioneze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asculta muzica, eu asa adorm mai repedewinking
Sper sa iti fie de folos, si eventual cumpara o perna dinaia de o pui la gat sa stai mai bine.

| aly19223 a răspuns:

Da... somniferele sunt cea mai buna solutie.

| tarik44 a răspuns:

Iti recomand somnifere usoare, si eu mai am probleme din astea cand calatoresc cu autocarul.

P.S: Ce ruta urmezi? Romania-Bulgaria-Grecia? Sau Romania-Bulgaria-Albania-Grecia?

| MikyBaby a răspuns:

Somniferele nu sunt bune niciodata. Alea trebuiesc loate ca o ultima solutie.Ca sa ma ia somnul pe mine, eu beau vreo bere 2 laughing. Daca stai prost cu mersu cu masina (ca i.ti vine rau) nu.ti recomand. Dar ce ai putea sa faci e sa nu dormi noaptea anterioara si sa faci efort ca sa te obosesti. Si vei dormi neintoarsa in autocar laughing. Asta functioneaza, crede-ma. Nu te vei mai gandi nici ca nu ai loc pe scaun, nici ca ti.e foame, nici ca miroase urat, nimiclaughing. Vei dormi dusa. Calatorie placuta.

| tzzp a răspuns:

Gabriela pleci cumva duminicahappy?! Ca atunci plec si eu si daca da? unde in corfu?! LA hotel paradise?!

| tzzp a răspuns:

SI iti recomand in autocar sa nu fi axata numai pe asta ca o sa iti fie rau ia-ti un joc ceva la tine de exemplu tableta daca nai telefonul ceva jocuri. nu stiu. si mai te uiti la peisaje ce te atragelaughing! sa-mi dai un mesaj pe privat cu idu. ca vroiam sa te intreb ceva.