| anonim_4396 a întrebat:

Mă frate, acum câteva minute am băut un ceai verde și a început să mă doară stomacul. A trebuit să merg sa îmi iau un corn dulce. Scriu asta în timp ce mănânc. happy Acum am revenit la starea inițială.

Mă întreb, ce naiba a însemnat acea criză?! Am citit pe un forum că trebuie băut între mese acest ceai. Eu prin asta am înțeles că ori înainte ori după masă.
Aștept varianta corecta... happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mastadont a răspuns:

Între mese, adică între mic dejun și prânz sau între prânz și cină. Cu alte cuvinte, trebuie să mănânci prima dată și doar apoi să bei ceai verde.

| anonim_4396 explică (pentru mastadont):

Așa este într-adevăr! Niciodată nu am avut o criza atât de intensă. Data viitoare știu.

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Un ceai verde conține cofeină.
Dacă bei, bea încet câte o înghițitură, apoi vezi ce efect are.

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Am citit despre ce conține. Mersi