| anonim_4396 a întrebat:

Ma gandesc toata ziua la mancare.nu reusesc sa ma abtin de la nimic...am incercat sa pacalesc foamea cu portii mici...multa apa, dar degeaba.va rog dati-mi un sfat.nu sunt grasa dar daca continui asa o sa fiu...stiti ceva pastile impotriva poftei de mancare? va astept pe toti cu sfaturi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te-ai gandit ca poate fi o depresie? trebuie sa mergi cat mai repede la medic, sa iti faca niste analize de sange si sa vezi daca ai probleme cu glicemia sau cu tiroida.chiar ar putea fi o depresie, mancare este singura ta alinare, doar asa te simti bine. si asta numai din cauza stresului acumulat.

4 răspunsuri:
| turtl3 a răspuns:

Poate de la plictiseala...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aigrija ca senzatia de satietate o da creierul cam in 20 min. Dar asta nu inseamna ca trebuie sa imbalotezi la greu in 20 min.ci ca trebuie la fiecare portie oricit de mica sa-i dai un timp de aprox. 20 min.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Gaseste-ti alte ocupatii. Fa un sport, curatenie prin casa, o plimbare prin parc, citeste o carte, revista. Este normal daca stai toata ziua in casa si nu faci nimic sa simti nevoia sa rontai tot timpul, sau daca treci printr-o perioada stresanta. Daca totusi nu te poti abtine de la mancat macar consuma fructe, in afara de cele 3 mese/zi cand simti nevoia sa mananci in plus, ia un mar, o banana, niste cirese etc sau seminte, alune dar si ele consumate cu o limita happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu a luat nimeni pastile impotriva poftei de mancare? va rog cei care ati luat spumneti-mi si miehappy