| roxana_1112 a întrebat:

Ma inbalonez de 1 luna cred, ma doare burta si nu pot manca cum trebuie... ce se intampla? si am dureri si in capul pieptuli

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poate fi o gastrita sau o dischinezie biliara. Du-te la medicul de familie pentru consultatie si investigatii.

| micurutza2005 a răspuns:

Ai probleme cu digestia, stomacul poate avea o problema pentru care esti balonata, dar poate fi si simptome de la fiara e lenesa si nu digera cum trebuie mancarea (stiai ca fiara e singura care digera sau topeste grasimile pe care le mananci? nici macar acidul din stomac nu poate dizolva slaninuta pe care ai mancat-o sau alte grasimi si de aceea cand fiara nu mai digera ceva ai probleme si cu stomacul pentru ca trebuie sa preia el multe si nu mai invinge singur ), sau de la ficat mai pot veni simptome de balonari greutate in capul pieptului eu am avut asa de la ficat si am avut hepatita atunci, dar nu e obligatoriu si tie la fel, simptomele acestea pot fi asociate la multe afectiuni poate fi si de la probleme cu intestinele, constipatie, de aceea trebuie sa mergi la un dr.internist sa iti spuna exact de unde vin simptomele acestea sau dr.de familie, sper ca nu esti insarcinata, ca sa stii exact pentru ca si de acolo mai poti avea simptome de balonari dar nu cred ca e de acolo la tine, oricum verifica si asta daca nu stii exact si du-te la dr.sa afli diagnosticul exact.succes si sanatate nu mai sta asa sa complici situatia si asa esti de o luna cu simptomele.pa

| elena a răspuns:

S-ar putea sa ai probleme cu stomacul...trebuie sa vezi dupa ce alimente consumate ai aceste balonari...pana sa mergi la medic/neaparat/incearca ceai de galbenele/calendula officinalis/ gasesti la magazine cu produse naturiste...bea ceai dupa instuctiunile scrise pe cutia produsului...am scris "incearca", am gresit, foloseste cu incredere acest produs, asa m-am facut eu sanatoasa si aveam nisa la stomac...si inca ceva evita o vreme produsele care produc aciditate in stomac, deci toate mancarurile pe baza de "acru", tocaturi si toate bauturile acide...mananca multa branza de vaci, nu pune prea mult stomacul la treaba, mananca paine prajita...ai grija la cafea, inlatur-o un timp, oua numai fierte moi... sper ca am fost inteleasa...multa sanatate.

| MissCamelia a răspuns:

Mergi la un doctor, e posibil sa ai gastrita