| Cristian110194 a întrebat:

Ma ingras daca mananc paine dupa o perioada lunga in care n-am mancat asa ceva? am inceput sa mananc paine integrala cu cereale...Ma ingras daca incep sa mananc asa dintr-o data dupa o perioada in care n-am consumat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Oanny a răspuns:

Conteaza si de organism... dar pentru orice eventualitate ia-o incet, cate o felie doua, apoi dupa o saptamana cresti la 3...sau cum vrei

| Miha a răspuns:

Daca incepi sa mananci o cantitate mare da te vei ingrasa destul d rapid pentru ca organismul nu a mai facut ''cunostinta'' cu painea dar daca mananci paine d cereale este foarte bine pentru ca este si mai buna decat cea alba si nu are asa d multe grasimi sau kcl decat painea albawinking