| heardyoulikemudkips a întrebat:

Ma inteapa urechea stanga si o simt infundata... ce trebuie sa fac? Nu am putut dormi toata noaptea...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| aneta a răspuns:

Probabil ai primit curent.Incearca sa iti bagi in ea o tigara si ii dai foc, sau un ziar facut con si si acestuia la fel sa ii dai foc; daca e curent careva va trebui sa ti-l scoata, facand o flacara mare ziarul.Asa ca te sfratuiesc sa iti prinzi parulhee hee.Sau mai poti incerca sa iti pui in ureche cateva picaturi de apa sfintita sau ulei cald, sau incalzesti un capac de oala, in infasori intr-un prosop ca sa nu te arda si il tii langa ureche.Cu careva din metodele astea trebuie sa iti treacawinking

| Addiction a răspuns:

Salut. Te sfatui sa mergi la medic cit mai repede sa-ti recomande ceva medicamente. Pa, pa! :*

| VaD a răspuns:

Trebuie sa apelezi la personal medical specializat.

| lov343v3rally a răspuns:

Probabil ai facut otita! Du-te la un medic orelist!

| Dennis_7541 a răspuns:

Probabil ai otita. Du-te la doctorul de familie care iti va da trimitere la ORL.