| Ioan489 a întrebat:

Ma mananca capul destul de rau si am matreata ( si ma spal cam la 2 zile ), care ar fi problema? cum as putea scapa de asta? nu am patit niciodata asa...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Daca te mananca capul foarte tare ar putea fi paduchi. Se poate intampla oricui. Se iau foarte usor de la o persoana la alta din mijloace de transport in comun sau din caciuli probate in magazine sau de la orice persoana s-a apropiat prea mult de tine.
Solutia e sa te dai pe cap cu petrol sau gaz lampant. Pentru a nu-ti irita pielea capului ar fi bine sa-l amesteci cu ulei de masline.

| BububucatorulBubycus a răspuns:

Te limpezesti cu otet pui apa intr-un lighean maricut vreo 5-6 litri de apa si otet de mizil rosu cam 150 g dar dupa ce te speli cu sampon si mai vb

| MariaIoana15 a răspuns:

Sa nu mai mananci carne, lactate și ciocolata. Degeaba iei pastile. Și eu am avut, și de când nu am mai macat ce am spus mai sus, e totul Ok, nu mai am probleme și folosesc un șampon normal. Nimic Wow. Totul tine de alimentație

| AmiraH a răspuns:

Am auzit ca daca pui aspirina in sampon te scapi de matreata, eu nu am incercat ca nu am dar poti sa incerci.

| Eugen_Mihai_1998 a răspuns:

Apa dura, sa faci si o schimbare in sampon, si poti sa gasesti si la farmacie ceva folositor!