| Yoanna15 a întrebat:

Ma mananca capul ingrozitor. Mai exact pielea capului. Dupa ce fac baie prima zi nu ma mananca dar a doua zi incepe sa ma manance.
Am schimbat multe sampone pana acum.
Ce parere aveti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mergi la medic.

| zurick a răspuns:

Ce sampon folosesti?

| Yoanna15 explică (pentru zurick):

Cumpar de la oriflame Şampon reparator HairX

| OoBunnyoO a răspuns:

Este posibil sa fie de la umiditatea din aer iar tu sa ai pielea mai sensibila. Daca este foarte deranjant consulta un medic.

| Meow1 a răspuns:

Nu samponul e problema. De exemplu tu: Acelasi sampon folosit de mult timp. si dintr-o data a inceput sa te manance pielea capului. Pielea capului este problema si cred ca ii dauneaza si parului si pielii ca schimbi multe sampoane, mai bine ai merge la medic si ti-ar spune sa-ti iei un sapon de la farmacie special pentru tine si problema ta, Fundita :3?