| Mariusică3879 a întrebat:

M-a mușcat un prieten beat de mână până nu mi-am mai simțit mâna, acum am venele cel mai probabil incălecate și am partea de sus de la pumn amorțită de 4 zile.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Și noi ce vrei să facem? Să-ți găsim alți prieteni sau să-ți facem o programare la medic?

| mi25 a răspuns:

Mergi la medic.

| Caro34 a răspuns:

Bună! Mariusică, ce fel de prieteni ai... te distrug sau te ajută? Venele nu se "încalecă" (suprapun) ci terminațiile nervoase din piele sunt lezate! Pune gheață și ai răbdare! Dacă după 2 săptămâni nu se vede nici o ameliorare, mergi la medic! Numai bine!

| sammie a răspuns:

Te-ai dus la vreun medic? N-ar strica!