| purpleeyes_1427 a întrebat:

Ma puteti ajua? am o carie si o cum o pot face sa dispara sau. dati-mi solutii va rog

URGENT funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Slavian a răspuns:

Nimic mai simplu, te duci la un medic stomatolog si ii prezinti problema, alta metoda nu mai exista.Netratata, caria dentara se poate complica cu infectii si poate duce chiar la pierderea dintelui.

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Numai stomatologul o poate face sa dispara.

| yumeee a răspuns:

Acum, s-ar putea să nu mă crezi, dar... există o persoană care, ştii ce face? Lucrează dinţii! Uimitor, ştiu. Se numeşte "dentist". Caută, poate găseşti.

neluL
| neluL a răspuns:

Pai ce e greu asa sa te duci la un stomatolog! Afara de stomatolog nu mai exista nimic sa te faca sa-ti dispara caria ...sau sun-o pe ''mama Omida'' poate reuseste ea (cu vrajile ei)!

| Blackwoman27 a răspuns:

Pai spalate pe dinti regulat sau du-te la dentist si iti va spune el cu ce pasta sa te speli sau ce sa faci.

| Gumitsăă a răspuns:

Ei bine o carie e ca si o boala a dintelui. Nu o poti face sa dispara pur si simplu. Solutia este DENTISTUL. Caria daca se agraveaza incepe sa doara. La dentist doctorul gaureste putin dintele si apoi pune o plomba care impiedica aparitia unei alte carii. Daca doctorul este chiar foarte bun nu doare aproape deloc.Crede-mawinking

| Gândac a răspuns:

Singura soluţie este să mergi la dentist.

| xGypsyQueen a răspuns:

Du-te la denstist! Altceva n-ai ce sa faci :o

| Spike189 a răspuns:

Solutia este sa mergi la dentist

| Suzzy_5903 a răspuns:

Pai tu nu ai ce sa ii faci cel mai bine este sa mergi la stomatolog.Nu e bine sa te apuci tu sa faci pe dentistu ca poate patesti ceva. Dupa ce mergi la stomatolog trebuie sa te speli pe dinti. Funda?:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
dupa parerea mea te-ai putea duce la dentist si sati scoti nervul apoi sa ti-o polizezihappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la dentist

| Alexander_1900 a răspuns:

Consulta un stomatolog, el sigur te va ajuta.

| shorty93 a răspuns:

Spune-le parintilor si cea mai buna modalitate este sa mergi la dentistwinking. Nu te va durea :d