| nico097 a întrebat:

Ma puteti ajuta? Va rog sa fim uniti. Este vorba despre surioara unui prieten : Haideți să fim un pic mai uniți pentru a salva viața unei fetite pe nume Maican Madalina Georgia in varsta de numai 9 ani care recent a fost diagnosticata cu "Proces Expansiv de Trunchi Cerebral cu Hemipareza Stanga Ataxica ", o boala extreme de severa si pentru care necesita tratament intro clinica din Istanbul. Orice donatie este de MARE AJUTOR!

Numai cu bunavointa dumneavostra, donatiile se pot face aici!

Ron : RO44MILB0000000003542639

Eur : RO05MILB0000000003542662

Usd : RO57MILB0000000003542696

ESTE CAT SE POATE DE REAL : http://www.facebook.com/DinInimaPentruUnSufletCurat? fref =ts

Mai sus gasiti toate informatiile. Si intrebarea e : Cum o mai pot ajuta? M-am gandit la Fundatia MereuAproape. Cazul a fost prezentat si de catre cei de la Acces Direct, Antena 1. Va rog, putem fi uniti si o putem ajuta? Da-ti mai departe link-ul. Multumesc mult!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Ia si scrie frumos, prin intermediul presei, daca tot ai vorbit ca a fost prezentat cazul, Bisericii Ortodoxe Romane si patriarhului, ca tot au ei sute de milioane de euro profit.

| nico097 explică (pentru KodrutZ):

Hei eu doar am trimis mesjaul mai departe nu sunt eu cu acest caz am vrut doar sa ajut.

| KodrutZ a răspuns (pentru nico097):

Atunci ia si trimite si raspunsul meu inapoi la initiatorul acestui mesaj. happy

| nico097 explică (pentru KodrutZ):

Ce dragut esti nu-ti doresc sa fii in situatia ei dar vorbesti cam urat si mai bine nu mai comenta atat daca nu te intereseaza eu nu am facut nimic decat sa trimit un mesaj mai departe.hmmm

| KodrutZ a răspuns:

@nico097: Nu vad unde am vorbit urit, am fost foarte serios. Tu ce legatura ai cu persoana respectiva? Ai dat pur si simplu un bloc de text mai departe si crezi ca ai ajutat prin asta? Ai donat vreodata macar 10 EUR pentru o cauza de genul asta? Ai facut voluntariat? Ai ajutat pe cineva in viata reala cu o chestie pe care ai fi luat bani frumosi si ai lasat-o asa de la tine? Eu le-am facut pe toate astea. Si fix de aia nu dau mai departe mesaje lacrimogene in eter inainte sa cunosc exact cazul. Daca zici ca e surioara unui prieten, atunci iei si ii zici frumos sugestia mea. Ti se pare ca am zis la misto sa contacteze BOR-ul? Nu am zis misto. Daca nu e surioara unui prieten si e doar un mesaj pe care l-ai dat mai departe, atunci nu esti decit unul dintre aia multi care dau Like sau trimit mai departe mesaje, dar nu se implica sa faca nimic in viata reala.

| nico097 explică (pentru KodrutZ):

Am donat stai tu linistit.Veziti de treaba ta.