| hahaha a întrebat:

Ma rog cred ca am plasat intreabarea la categoria potrivita big grin Acu cateva luni bune m-ai faceam skanderberg cu prietenii, si mi-a cam sarit incheietura adica daca incerc sa fac skanderberg ma doare de mor. Am lucrat la sala incheietura, si pe acasa dar tot ma doare. Stie cine cateva exercitii pentru refacere, sau un remediu? (nu stiu daca e sarita dar oricum ma tine, ma doare intr-o parte )

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Du-te la un ortoped, iti va indica o radiografie. Poate ca ai o fisura osoasa sau o luxatie netratata.

| doctoru a răspuns:

Nu cred ca e fisura osoasa. cred ca este o ruptura de tendon sau sa fie (daca faceai de mult skate)o boala numita sindromul tunelului carpian. asta e grav! nu lucra incheietura. trebuie repaos pentru ambele cazuri. daca, dupa repaos nu trece in max 5 zile, mergi la doctor.