| anonim_4396 a întrebat:

Ma tot intreb de ce ma trezesc obosit in fiecare dimineata? Am auzit ca unul dintre motive ar fi mancatul dupa ora 8 ceea ce eu cam fac, adica mananc si pe la ora 22 si nu stiu daca afecteaza cu ceva. Gen voi cum va treziti de obicei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ultima masa din zi trebuie sa fie la ora 18-19 cam cu 3-4 ore inainte de culcare, ca sa se digere din stomac si sa poti adormi repede si usor.

| CataaS a răspuns:

Cred ca principalul motiv ar fi ca dormi prea puțin.
Despre mâncat, eu personal nu am auzit sa afecteze starea de oboseala pe care o ai dimineața. Dar oricum, fizic nu te simți la fel de bine ca atunci când nu mănânci așa târziu.

| Alex9999999999999999999 a răspuns:

N-are o treaba mancatuwinking.Ca si cu mancatu asta nu conteaza la ce ora mananci conteaza la ce ora dormi adica daca tu mananci la 24:00 trebuie sa te culci dupa 2 ore ca sa apuci sa digeri ce mancasi.