| Salamandra209 a întrebat:

M-a tras un prieten de par foarte tare si mi s-a umflat zona de unde a tras si ma doare putin, ce credeti ca ar fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Păi tocmai ai spus că ai fost tras(ă) foarte tare de păr.
Ce sens mai are întrebarea "ce credeți că ar fi?"?

Rădăcinile părului sunt în pielea scalpului, care a fost supusă unei traume. Asta "ar fi".

| ReddY25 a răspuns:

Dmn fereste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Compresa cu gheata sau masaj pe zona respectiva, iar daca nu trece consulta imediat un medic!

| AlinCC96 a răspuns:

O să treacă senzația de durere în câteva zile.