| preacopilapentruvarstaei a întrebat:

Ma ustura ochii.Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
15 răspunsuri:
| MyMindRules a răspuns:

Sa nu mai in fata Pc-ului!winking

| FaRanUmE_5125 a răspuns:

1) pleaca de langa calculator...nu-ti face bine! straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai stat prea mult pe la calculator si televizot mai relaxeaza-te! Chiar daca afara e urat joaca-te un joc dar nu un joc pe pc sau play station... Stai departe ce pc si televizor. Ai putea sa te culci sa iti mai relaxezi ochii, corpul si mintea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te mananca?

| preacopilapentruvarstaei explică (pentru anonim_4396):

Cateodata.ce sa fac?

| anonim_4396 a răspuns (pentru preacopilapentruvarstaei):

Aaaa... asa mi s-a mai intamplat si mie sa nu te scarpini nu mai pune mana te ustura pentru ca ai pus mana murdara itit va trece.

| Valentyn22 a răspuns:

Culcate.

| newboy a răspuns:

Nu mai sta in fata pc-ului mult, reduceti orele de stat in fata pc-ului...

| Bittza a răspuns:

Spalate cu apa rece. fa o plimbare in aer liber ..si micsoreaza orele la pc si televizor :*

| Carlacearea a răspuns:

Pare semn ca iti trebuie ochelari

| Lion61222 a răspuns:

Ferestete de polen si nu mai manca nimic sarat

| Kairon a răspuns:

Eu iti spun asa:
1.Te doare capul daca te concentrezi prea tare(sau dupa orele de la scoala, liceu, facultate?)
2. Uneori nu vezi clar?
Eu ti-as spune sa nu mai stai mult la pc si sa mergi la un control la ochi!

| Mwvv31 a răspuns:

Deoarece nu dormi pre mult sau din cauza la calculator si ajuta daca nu mai dai cu mana spalate cu apa si va fi mai bine!

| Alexandra2020 a răspuns:

Poti sa iti iei picaturi pentru ochi sausa pui intr/o sticluta mica zeama de lamaie si sa iti pui(cel mai bine)ffunda?

| bellabellutza a răspuns:

Spalate cu apa rece si inchide 10 ecunde ochii, si gata! si pe mine ma usturau acum 6min, dar am facut ce ti-am is mai sus! FUNDITA?