| IesiAfaraAtingeIarbaGasesteTiUnScopInViataDrmm a întrebat:

Mai poți crește 3-5 cm în înălțime după 15-16 ani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

De crescut mai poti creste dar nu stim cu cati cm, pentru ca tine de genetica si nu numai.

| Catrice a răspuns:

Da,cu o poțiune magicahee hee
Sau tocuri.

| LaurAndreii a răspuns:

Poti creste, dupa 18-20 de ani. dupa aia la 21 de ani, scazi te faci batran.

| GiuliaMariaaa a răspuns:

Da

| assasin97 a răspuns:

Da! Poate chiar mai mult depinde si de genetică și dacă practici vreun sport ceva.

| rapandula a răspuns:

Da. Pe cale naturala ca femeie e aproape cam imposinil sa mai cresti 5 cm pentru ca varstele descrise de tine sunt ultimele de crestere ale unei fete. Dupa acea varsta poti creste inca cativa ani dar la nivel milimetric. Iti recomand sa faci sporturi care te inalta, cum ar fi baschetul sau inotul. Este dovedit stiintific si social ca aceste sporturi contribuie foarte mult la inaltimea ta. De ce crezi ca baschetbalistii sunt atat de inalti? Practica acel sport de o viata. Mai sunt variante, cu o alimentatie adecvanta pentru aceasta metoda si prin exercitii bine definite si alese, poti creste in inaltime intre 2-5 cm. Este din nou dovedit si demonstrat acest lucru. Gasesti chiar si in google play store aplicatii care te ajuta in aceasta privinta, review-urile aratand cat de eficiente sunt. O ultima optiune este operatia de inaltare cu pana la 10 cm, este destul de dureroasa iar recuperarea dureaza destul de mult, aproximativ un an, insa rezultatele sunt sigure si vizibile. Poti citii despre asta aici: https://adevarul.ro/......index.html

| EllaAndreea1655 a răspuns:

Bineinteles

| stefiiii3 a răspuns:

Corpul se opreste din crescut intre 18-20 de ani, dar depinde, exista situatii si situatii.
Da, poti creste 3-5 cm dupa 15-16 ani.

| darrio2007 a răspuns:

Tu vrei sa scazi sau sa cresti? Te cam contrazici, cu intrebarile astea.

| IesiAfaraAtingeIarbaGasesteTiUnScopInViataDrmm explică (pentru darrio2007):

Am 1.87
As vrea sa am 185 sau 190
Nu-mi place cifra 7