| anonim_4396 a întrebat:

Pana la ce varsta poti creste in inaltime?

11 răspunsuri:
| JustMe a răspuns:

Pana pe la 17-18 ani. Dar poti sa nu mai cresti de la 13-14 daca te-ai dezvoltat mai repede.

| Ana a răspuns:

In jur de 18 ani la fete si la baieti 19-20 de ani.

| Lorena a răspuns:

Bunahappy
17-18 la fete
18-19 la baieti
winking

| JeRo a răspuns:

Sunt unii care se dezvolta mai repede si acea cresc pana pe la 14 ani iar alti care cresc pana la 21.

| matadoru a răspuns:

Depinde de fiecare om si de capacitatea lui de dezvoltare.Majoritatea cresc pana pe la 17 ani.

| ღKittyღ a răspuns:

14 sau 15ani

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dezvoltarea fizica(deci si cresterea in inaltime)se opreste la 17-18 ani la fete, 18-19 la baieti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pina la 25 de ani dupa aceea poti doar sa te ingrasi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

14, 15, 17, 20, 25ani...eu am avut 32ani si am crescut 2 cm in urma unei dozari hormonale cu progesteron timp de 9 luni in timpul sarcinii...si nu e hormon de crestere! Ganditi-va cum e cu cel de crestere daca este stimulata glanda pituitara responsabila cu producerea de HGH- hormonul de crestere in inaltime.
ASA CA MITUL A CAZUT!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cel mai corect e ca fetele cresc pana la 16-17, oar baietii 20-21

| stefiiii3 a răspuns:

Intre 18 si 20 de ani mai poti creste, dar foarte putin.