| Asrian66 a întrebat:

Maine ma duc la doctor pentru un tuseu rectal si secretie uretrala.Ce inseamna asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Julia1188 a răspuns:

In timpul tuseului rectal, medicul va examina cu degetul rectul, prostata si chiar si o portiune din vezica urinara. Examenul de secretie uretrala este metoda prin care se identifica agentii patogeni responsabili de infectia uretrei masculine si / sau a prostatei. Sunt 2 procedee neplacute, dar daca trebuie, trebuie.

1 răspuns:
| rudibob a răspuns:

Mai pe scurt, te pune sa stai capra, isi pune doctorul o manusa si si baga degetul in fundu tau(cu lubrefiant stai linistit) si il roteste.Este un tuseu normal si multa lume il face.Este oleaca rusinos, dar este placut