| Andrei123aaa a întrebat:

Ma cam doare in partea dreapta si ma gandesc sa nu am apendicita. As vrea sa merg la spital. Știți cumva daca o sa ma dezbrace de tot sau ce o sa-mi faca? Am inteles ca s-ar putea si tuseu rectal.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pentru un consult abdominal NU se face tuseu rectal, doar se palpeaza burta!

| johnnny123 a răspuns:

O să te dezbrace exact atât cât este nevoie pentru a te examina.

Mi se pare mie, sau tu ești un pic obsedat de dezbrăcatul în public și de tușee rectale? Nu-mi dau seama dacă ești atras sau speriat de ele, dar este clar din întrebările tale că subiectul nu-ți dă pace.

| PrinceCharming a răspuns:

Te dezbraca gol si asistenta te aseaza intins pe pat si...

| carlyy1765 a răspuns:

Te dezbracă pana la brâu și te palpeaza sa vadă dacă te doare. Apoi, cel mai probabil dacă durerile continua o sa iti facă o ecografie abdominala