| anonim_4396 a întrebat:

Maine trebuie sa-mi vina menstruatia, a inceput sa-mi curga o secretie maronie deschisa, e normal? Se simte si un miros putin ciudat, nu este foarte puternic dar e ciudat ca nu am mai avut genul asta de miros.Sau ma gandesc ca s-a schimbat din cauza ca am luat albastru de metil? (L-am luat pentru gat)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| dullcat a răspuns:

Buna.In mod obisnuit e perfect normal sa apara secretii maro la inceputul sau sfarsitul menstruatiei, insa daca spui si de miros, nu suna prea bine.In general, secretiile mai ciudate, cu alta textura, culoare si miros pot indica o infectie sau altele.Dar e foarte posibil ca medicamentul luat sa afecteze menstruatia.Vezi cum te simti si cum decurge situatia in urmatoarele zile.Pe prospect scrie ceva in acest sens? Poti eventual sa intrebi la o farmacie si vei afla raspunsul corect.