| Gina123 a întrebat:

Imi intarzie menstruatia de o saptamana (de obicei imi vine regulat), in schimb am, cam de cand ar fi trebuit sa imi vina o secretie vaginala maronie. Am fost in urma cu o luna la ginecolog (din cauza unor mancarimi ) si mi s-a spus ca totul este in regula, in afara de o candida care se poate trata cu medicamente. Intre timp am facut doar sex protejat, mi-am facut astazi si un test de sarcina care a iesit negativ.
Incerc totusi sa gasesc o posibila explicatie pentru intarziere si pentru scurgerea maronie. Ar putea fi din cauza medicamentelor (am luat ovule Cervugid şi Metrodanizol)? Desi, tin sa mentionez, ca luna trecuta, inainte sa iau medicamentele, mi-a curs mai putin sange ca de obicei si a durat doar 4 zile, cand de obicei imi dureaza 6. Ar putea fi o boala, avand in vedere ca acum 1 luna nu aveam nimic si intre timp nu mi-am schimbat partenerul sexual?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Scurgerile maronii pot semnala apariția unui chist ovarian.
Du-te la ginecolog și prezintă-i situația așa cum ne-ai prezentat-o și nouă.
Sănătate!

2 răspunsuri:
| emima a răspuns:

Pai ar trebui sa mergi si la un alt ginecolog si sa-i povestesti

| BitterSoul a răspuns:

De vreo boala nu cred ca este vorba...Cel mai probabil de la medicamente.Ar trebui totusi sa iti suni ginecologul si sa il intrebi daca este de la medicamente si sa iti mai faci inca o programare.Dar nu cred ca este nimic grav.Bafta! happy